Zapraszamy

Agencja FOTOBAZA.PL zaprasza do współpracy wszystkich fotografów. Nie ma znaczenia czy fotografujesz już od wielu lat czy dopiero rok, czy jesteś profesjonalnym fotografem czy amatorem, robisz zdjęcia stale i wszędzie, czy tylko okazjonalnie – ważne jest żeby Twoje prace były dobrymi fotografiami.

 

Prawa autorskie do zdjęć

Właścicielem praw autorskich do zdjęć będziesz zawsze TY, my będziemy Twoim agentem, czyli będziemy reprezentować Cię w poszukiwaniu klientów i sprzedawaniu zdjęć.

 

Co robimy

Zdjęcia oferujemy klientom za pomocą serwisu internetowego działającego pod adresem fotobaza.pl.

Dbamy o uzyskanie maksymalnych możliwych cen za publikację zdjęcia, walczymy z plagiatami i kradzieżami zdjęć.

Promujemy współpracujących z nami autorów.

 

Co sprzedajemy

Sprzedaż polega na udzieleniu licencji do jednorazowej publikacji w określonych polach eksploatacji (prasa, książki, gadżety).

Licencja może określać wyłączność kupującego na jakiś czas na jakimś polu (np. że nie można przez rok sprzedać danego zdjęcia do innego wydawnictwa encyklopedycznego czy turystycznego). Za wyłączność publikacji klient płaci wyższą stawkę niż za prawo do publikacji bez ograniczeń.

 

Informacje o sprzedaży

Zgodnie z warunkami umowy, na przykład co miesiąc, będziemy wysyłali autorowi informację ile zdjęć, gdzie, kiedy, komu i za ile sprzedaliśmy.

 

Honoraria

Za sprzedane zdjęcia (czyli udzielone licencje) autorowi należy się honorarium autorskie. Przekazujemy je systematycznie w okresach opisanych w umowie, najczęściej co miesiąc.

 

 

Początek współpracy

Na początek prosimy o przedstawienie portfolio (ok. 30 zdjęć). Zdjęcia nie muszą spełniać warunków technicznych, jakie stawiamy pracom kierowanym do sprzedaży, ale byłoby dobrze, żeby je uwzględniały. Powinny też mieć jakiś opis.  

Jeśli uznamy, że zdjęcia pasują do naszego profilu, zaproponujemy podpisanie umowy (link do umowy).

 

Wymagania techniczne

Nasi współpracownicy muszą przygotowywać swoje zdjęcia według następujących wymagań technicznych:

    Rozdzielczość: 300 dpi

    Rozmiar: dłuższy bok 3840 pikseli

    Format pliku: JPG

    Wielkość pliku: kompresja w programie Photoshop miedzy 9 a 12.

 

Opis zdjęcia

Zdjęcie, żeby mogło być wprowadzone do bazy musi mieć opis.

Opis wykonujesz TY – autor zdjęcia. Zdjęcia bez opisu nie będą wprowadzane do bazy. Do opisu zdjęć używamy międzynarodowego standardu IPTC – wiele aplikacji graficznych umożliwia wprowadzenie takiego opisu. (np.: Photoshop www.adobe.pl, Lightroom, FotoStation www.fotoware.pl, XnView www.xnview.com, IrfanView www.irfanview.com)

 

W opisie:

  • dużych liter używamy tylko tam, gdzie to niezbędne,
  • stosujemy zasady gramatyki i ortografii,
  • opis nie może być dłuższy niż 2000 znaków.